Auto līzings

auto-lizingsVēlaties iegādāties auto, taču jūsu rīcībā esošie finanšu līdzekļi nav pietiekami kārotā vai vismaz pieklājīga auto iegādei, piesakieties auto līzingam! Jums nebūs gadiem jākrāj nauda auto iegādei, auto jūs iegūsiet lietošanā uzreiz, bet naudu atmaksāsiet pamazām. Pie tam, kādreiz auto līzings bija iespējams tikai jaunām automašīnām no salona, bet šobrīd auto līzingu ir iespējams noformēt jebkurai automašīnai, arī lietotai.
 
Aizdevējs Apraksts Maksimālā kredīta summa Uzzināt vairāk
BigBank.lv BigBank.lv Kredītu banka, piedāvā arī auto līzingu. 10000 EUR
Mogo.lv Mogo.lv Viens no populārākajiem autolīzingiem, kā arī piedāvā kredītu pret auto ķīlu. 15000 EUR
1lizings.lv 1lizings.lv Auto līzingu brokeris. 15000 EUR
VitaCredit.lv VitaCredit.lv Kredīts pret auto ķīlu un auto līzings. 140000 EUR
EUR
EUR
EUR
EUR
EUR
EUR
EUR
Šobrīd Latvijas auto līzinga tirgū darbojas pietiekami daudz dalībnieku, lai jebkurš varētu atrast sev pieejamu, piemērotu un izdevīgu auto līzinga piedāvājumu. Līzingu auto iegādei piedāvā gan bankas, gan nebanku kreditori, gan teju katrs auto placis pats sadarbībā ar kādu lielo aizdevēju.

 

Runājot par auto iegādi līzingā, katram pircējam pašam vajadzētu saprast, kāds auto līzinga veids tam ir piemērots – vai izvēlēties finanšu vai operatīvo auto līzingu. Finanšu līzings paredz, ka pēc aizdevuma summas dzēšanas auto nonāks aizņēmēja īpašumā, taču operatīvais līzings pēc būtības paredz, ka jūs auto nevis pērkat, bet nomājat, un pēc līzinga termiņa beigām auto variet vai nu izpirkt vai atdot, nedomājot par tā realizāciju. Operatīvo līzingu pārsvarā piedāvā bankas vai kredītdevēji, kas sadarbojas ar auto saloniem, bet šobrīd ir arī vairāki nebanku kreditori, kas piedāvās iespēju izvēlēties operatīvo līzingu.

 

Iegādāties auto līzingā var personas, kas sasniegušas 18 gadu vecumu, bet tāpat kā jebkuram citam aizdevumam, vecuma ierobežojumus nosaka arī aizdevējs pats. Par vecuma ierobežojumiem būs jāinteresējas pie aizdevēja. Piemēram, mogo.lv vai vitacredit.lv piedāvā autolīzingu no 18 gadu vecuma.

 

Noformēt auto līzingu pie nebanku kreditoriem noteikti būs ātrāk kā bankā. Pieteikumu auto līzingam variet aizpildīt internetā vai pa telefonu un naudu auto iegādei saņemt jau pat vienas darba dienas laikā.

 

Naudas summas, ko šobrīd tirgū auto līzingam piedāvā dažādi nebanku aizdevēji ļoti atšķiras, bet variet saņemt aizdevumu pat līdz 25000.00EUR. Tāpat atšķiras arī termiņi uz kādiem tiek formēts auto līzings, tie var būt pat līdz 72 mēnešiem.

 

Lai saņemtu auto līzingu, vajadzēs uzrādīt ienākumus par vismaz pēdējiem 3 mēnešiem.

 

Formējot auto līzingu bankā vai auto salonā, jārēķinās, ka būs nepieciešami finanšu līdzekļi arī pašam. Lielākā daļa aizdevēju, arī nebanku kreditoru sektorā, piedāvās jums aizdot tikai daļu no nepieciešamās summas. Līzinga procentuālais apmērs no auto vērtības atšķiras pie dažādie aizdevējiem. Pārsvarā tas ir līdz 90% no auto vērtības, taču ir nebanku kreditori, kas piedāvā aizdot pat līdz 120% no auto vērtības, ja nu pašam nav līdzekļi papildus izdevumiem, saistītiem ar auto iegādi.

 

Rēķinieties, ka papildizdevumi iegādājoties auto līzingā noteikti būs. Jums būs jāsedz ne tikai auto vērtība, bet arī auto vērtētāja izmaksas, kā arī auto reģistrācija un apdrošināšanas polises iegāde, kā arī līzinga noformēšanas komisija. Kāda polise būs nepieciešama to noteiks katrs aizdevējs pats. Bankas visdrīzāk pieprasīs KASKO apdrošināšanu, nebanku kreditori varētu KASKO arī nepieprasīt, tas būs atkarīgs no auto vērtības.

 

Vairāki nebanku kreditori piedāvā iespēju auto līzingam, kurā auto tiek reģistrēts uz kredītņēmēja vārda, tādējādi, šis auto būs bez jebkādiem apgrūtinājumiem, nebūs nepieciešams formēt pilnvaras, ja vēlēsieties izbraukt no valsts. Taču vairums kreditori, kas piedāvā auto līzingu, reģistrēs sevi kā auto īpašnieku un līzinga ņēmēju, kā auto turētāju.

 

Ņemot vērā daudzos papildus noteikumus un izmaksas auto līzinga noformēšanai, dažos gadījumos izvērtējiet, vai izdevīgāk nesanāk paņemt patēriņa kredītu auto iegādei, jo tad jūs būsiet auto īpašnieks, ietaupīsiet līdzekļus un laiku auto novērtēšanai, varēsiet pats izvēlēties apdrošināšanas polisi utt.